به گزارش خبرگزاری بین‎المللی قرآن(ایکنا)، حجت‎الاسلام محمود رضا جمشیدی روز پنجشنبه 9 مهر در مراسم افتتاحیه اولین و بزرگ‌ترین مرکز داده علوم اسلامی در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران سراسر کشور، با گرامیداشت عید غدیر عنوان کرد: عروج ملکوتی جمعی از حجاج، مسلمین جهان را داغدار کرد ما غدیر را در حالی گرامی می‎داریم که دلها داغدار است.
مدیر حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور افزود: غدیر سند هویت شیعه و اسلام ناب و روز اکمال دین و اتمام نعمت است و گرامیداشت غدیر تلاش در جهت ابلاغ پیام آن در انتصاب امیر المومنان است و کوتاهی در گرامیداشت غدیر ، کوتاهی در ابلاغ پیام آن است.
وی در خصوص ظرفیت های حوزه های علمیه خواهران گفت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تلاش علمی خواهران طلبه در عرصه معارف منحصر به تعداد اندکی مکتب بود امروز تعداد مدرسه علمیه در سراسر کشور به بیش از 470 مدرسه عملیه گسترش یافته که 420 مدرسه زیر نظر ستاد مرکزی اداره می شود.

جمشیدی خاطرنشان کرد: بیش از 750 هزار طلبه خواهر و 90 هزار فارغ‌التحصیل یک جمعیت علمی فراگیر در عرصه علوم اسلامی را رقم می زند که در 4 مقطع علمی و 13 رشته مشغول به تحصیل هستند.
وی افزود:همچنین 28 شورای علمی و پژوهشی، 129 کانون پژوهشی، 41 انجمن علمی، 370 هسته پژوهشی، 2 هزار و 500 پژوهشگر سازمان یافته حرکت علمی را تداوم می بخشند که نتیجه آن برگزاری بیش از 530 کرسی آزاد اندیشی در کمتر از 3 سال است.
مدیر حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور تصریح کرد: حضور و کسب رتبه برتر در اکثر جشنواره‌های مشترک و غیر مشترک حوزوی و خلق ده‌ها هزار اثر علمی پژوهشی در قالب کتاب و مقاله نوید یک جنبش علمی را می دهد.
وی یادآور شد: امروز انحصار تولید علم شکسته شده و در دورترین نقاط نیز طلاب در جشنواره‌ها و المپیادهای مختلف شرکت می کنند و حائز رتبه برتر می شوند ضمن اینکه در بیش از 600 هزار فرصت تبلیغی و مشارکت در طرح های ملی و محلی از افتخارات حوزه های علمیه است.
وی در مورد دیگر دستاوردهای حوزه های علمیه خواهران گفت:7 هزار طلبه خواهر در طرح های بزرگ با وزارت خانه ها در خصوص مساول خانواده شرکت دارند همچنین مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران با تاسیس مرکز مطالعات زن و خانواده به مدت 16 سال به مرجعیت رسمی علمی در داخل و خارج از کشور زمینه پاسخ‌گویی به مسائل زنان و خانواده تبدیل شده است.
حجت الاسلام جمشیدی افزود:هر طلبه و استاد قبل از هر هدفی خود نقطه هدف است چرا که تربیت همسران فرهیخته و مادران آگاه از اهداف مهم حوزه می باشد چرا که به گفته امام خمینی (ره) زنان نیمی از جامعه هستند و بر نیمی دیگر از جامعه اثر گذار هستند.
وی در مورد احداث مدارس حوزه علمیه خاطرنشان کرد:350 مدرسه علمیه در حال احداث است که در سه هفته اخیر پنج مدرسه به بهره برداری رسیده که به طور کلی تاکنون 170 مدرسه از 350 مدارس در دست احداث به بهره برداری رسیده است.
مدیر حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور عنوان کرد:در ده سال گذشته نیز بسترهای خدمات الکترونیک برای حوزه‌های عملیه خواهران در سراسر کشور فراهم شده است زیرا بر این باوریم حوزه‌های عملیه خواهران عنصر فعال در فضای مجازی هستند تا جامعه را به سوی معارف جذب نمایند.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد