به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) این مرجع تقلید امروز 9 مهر در مراسم تلبس طلاب غیرایرانی در مجتمع امام خمینی(ره)  با اشاره به آیه 67 سوره مائده، و تبریک عید غدیر گفت:این آیه بیانگر واقعه‎ای بسیار بزرگ بوده و حضرت حق در آن فرموده است که دین شما را با غدیر کامل و نعمت را بر شما به پایان رساندیم.

آیت الله سبحانی افزود: این آیه بنابر ادعای برخی از مفسران، بیانگر مباحث جهاد و ربا نیست؛ بلکه اینگونه مسائل در آیات دیگر قرآن ذکر شده است ولی حقیقت آن است که این آیه به بیان حادثه مهم و عزیزی می‎پردازد.

این مرجع تقلید تصریح کرد: خداوند متعال به پیغمبر(ص) فرموده است که وظیفه تو، ابلاغ آیه اکمال دین است که همان واقعه غدیر است.

ایشان اظهار داشت: شایسته بود که در این مراسم سوگندنامه ای نیز از سوی طلاب قرائت می شد تا این عزیزان متعهد می شدند تا شرایط این لباس را رعایت کرده و برای تثبیت اسلام اسلام و ترویج دین در کشورهای خود کوشیده و به غیر از حضرت حق، از هیچ شخصی در ابلاغ دین ترس و واهمه نداشته باشند.

شئونات طلبگی را حفظ کنید

این مرجع تقلید خطاب به طلاب المصطفی ابراز داشت: تا به امروز بسیاری از فعالیت ها بر شما حلال بود؛ اما پس از تلبس به لباس مقدس روحانیت، مباحثی که با شئونات طلبگی منافات دارد، بر شما حرام خواهد شد.

آیت الله سبحانی  اظهار کرد: شما با تلبس به این لباس و حضور در کشور خود می‎توانید به گسترش اسلام کمک کنید زیرا رفتار و کردار مناسب می تواند مردم را به دین اسلام علاقه مند نماید.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد